Feb 26, 2011

Posted in Nasze prace

“Kabaret Prima Aprilis”

“Kabaret Prima Aprilis”

PRIMA APRILIS W STROUDSBURG

Julia; „Prima Aprilis” kojarzy się nam z pierwszym kwietnia, czy nazwa ma coś wspólnego z tym?

“Aprilis powstał 1 Kwietnia. Były różne pomysły ale finłowa nazwa powstała w Prima Aprilis. Pani Julia wymysliła nazwę i tak zostało.

Wszystko zaczęło się dzięki przyjaznemu losowi, który sprawił, że spotkaliśmy się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie – powiedziała  występująca w kabarecie Marzena Wojciechowska. – Teraz nie możemy sobie nawet wyobrazić, że mogło być inaczej. Nie wyobrażamy sobie czwartków bez prób, a godziny spędzone na dopracowaniu szczegółów naszych kolejnych programów są dla każdego z nas formą odpoczynku i terapii po trudach tygodnia” – dodała

Gabi;  Jak długo zajmuje pisanie tekstu do jednego skeczu?

Czasami dłużej czasami krócej,teksty piszemy sami.

Victoria; Kto pisze Wasze teksty i ile czasu zajmuje napisanie tekstu?

“Program kabaretu opiera się głównie na autorskich tekstach i muzyce.Wszyscy piszemy a Alicja komponuje.” – powiedziała Marzena Wojciechowska

Julia; Skąd czerpiecie inspiracje do waszych przedstawień?

“W kabarecie zaglądamy do polityki, obśmiewamy przywary ludzkie, a także żywo reagujemy na aktualności i wszystko, co dzieje się dokoła nas. Z  życia, polskiego i Amerykanskiego. Oglądamy polską telewizję, politykę  tutaj i w Polsce. Obserwujemy ludzi, Teksty dotyczą miłości, przedewszyskim wady, oraz obserwacje. – powiedziała Marzena Wojciechowska.

Nasz kabaret ma więc charakter polityczno – społeczno – obyczajowo- terapeutyczny”.- dodała Alicja Kenig.

Miya; Czy dobrze wam się razem współpracuje?

“Członkowie kabaretu stanowią bardzo zgraną grupę. Są dla siebie wyrozumiali, tolerancyjni i pomocni, ale przy tym również wymagający. Jak podkreślają, w kabarecie nie ma podziałów, a każdy ma jednakowy wkład w jego działalność. Mamy czwartkowe spotkania o godz 8 wieczorem. Po pracy często zmęczeni, a nasze spotkania przynoszą nam relaks.”- powiedziała Anna Kucay

Victoria; Czy często występujecie? Jakie macie osiągnięcia?

 

„Zależy od pory roku. Pewnie tak przecietnie, raz na kwatał. Osiągnięcia ? – w Polsce; zostaliśy zaproszeni na Międzynarodowy Zlot Dziennikarzy. Teraz jedziemy do Kanady, Pozatym często jesteśmy w stanach NY, CT, PA i NJ.” – powiedziała Anna Kucay.

“Jako jedyny polonijny kabaret z USA został zaproszony na Międzynarodowe Forum Mediów Polonijnych, które odbyło się w Tarnowie.” – dodała Marzena Wojciechowska.

 

Julia; Na fajnym plakacie opieracie się o pianino, czy transport takiego instrumentu sprawia wam problem?

“ Pianino ma 120–130 lat i ktoś te pianino wyzucił. My postanowiliśmy pianino wziąść. Następnie zostało  nastrojone.Takie pianino jest bardzo ciężkie i nie zabieramy go ze sobą Pianino napewno lepiej brzmi na scenie, my jednak korzystamy z innych instrumentów klawiszowych które bez problemu można transportować. A może chcecie żebyśmy przynieśli to pianinio ze soba ?” – powiedziała Alicja Kenig.

Victoria; Czy wasz wzrost, oprócz koloru włosów ma jakiś wpływ na rolę jaką odgrywacie w kabarecie?

“Nie, Czasami uzupełniamy peruki, zmieniamy kolor włosów na scenie.” – powiedziała Alicja Kenig.

Gabi; Czy potwierdzacie teorię, ostatnio udowodnioną przez amerykańskich naukowców, że święci chodzą  głowami do góry?

“To wiemy, że swięci chodzą do góry głowa….?? z góry do góry,,jak to?? to przecież chodzimy do góry głową, a nie do góry nogami..ha ha ha.”

Miya; Wiemy, że macie teksty dla dorosłych. Czy piszecie również zabawne teksty dla dzieci?

“Dla dzieci to może nie piszemy, ale teksty dla dorosłych  tak. Dzieci bardzo nas inspirują, wiele tekstów powstaje na podstawie dialogów pomiędzy dziećmi w przedszkolu.To my dzisiaj podczas występu będziemy dziećmi w przedszkolu…” – powiedziała Marzena Wojciechowska

 

Gabi; Czy widzicie tam na ścianie tego ptaka?

Gdzie?, …aha..

(dzieci) prima aprilis….ha ha ha

Dziekujemy za wywiad.

Marzena.Wojciechowska .- “My również , czujemy się naprawdę wyróżnieni, dziekujemy bardzo.Życzymy małym reporterom wytrwałości w działaniach”

 

W wywiadzie uczestniczyli ; Alicja Kenig – pianistka, twórczyni wielu piosenek kabaretowych , Anna Kucay – piękna kobieta z pięknym głosem, Marzena Wojciechowska – tytułowa szefowa kabaretu.

Wywiad został przeprowadzony w dniu 26 lutego br. podczas występu w St.Luke Church w Stroudsburg, PA. przez Super Kid Reporters w składzie; Victoria lat 10, Julia lat 10, Miya lat 8, Gabi lat 10, David lat 10 – fotograf. Opekunowie młodych reporterów; Anita Pekala i Janusz Pstragowski z East Coast Services.

 E-mail; office@eastcoastservices.us

…………………………………………………………………………………………

Od lewej; Marzena Wojciechowska, Mirek Kucay, Anna Kucay, Alicja King